Tisztelt Béke-téri Lakosok!

2008. március 22. - Hídlap VI. évfolyam, 11. szám

Több mint 100 aláírással kaptam levelet választóimtól ( divat lett ma Esztergomban aláírásokat gyűjteni ), melyben tiltakoznak a „lakótelepek járdáinak, zöldfelületeinek gondozásáról” hozott önkormányzati rendelet ellen.
Határozottan kijelentik, hogy ezt a feladatot vállalni nem tudják, követelik a rendelet megváltoztatását, tiltakoznak annak „betűje és szelleme ellen”.
Napokig ültem a levél felett, és arra a kérdésre próbáltam felelni: Mit tehet ilyenkor egy képviselő?

 


Mielőtt a válaszhoz hozzákezdenék, előre szeretném bocsátani, hogy évekig laktam lakótelepen. Ismerem, mert átéltem az ott lakók problémáit. Tudom, hogy sok tekintetben más életmódot, szocializálódást jelent ez az életmód, mint ami a családi házakban élőket jellemzi.

De mi, Esztergomban élők, - bármilyen körülmények között is - gondolom egységesen szeretnénk, ha városunk tisztább, szebb, ha tetszik élhetőbb volna. Mindig is támogattam azokat a törekvéseket, amik arra irányultak az Önkormányzat részéről, hogy bátorítsák, segítsék, támogassák a magánházak külsejének rendbetételét, a virágosítást, a frontfalak renoválását. Mindezekre már számos jó példa van városunkban, és remélem, ez a Gyarapodás programjának „felgyorsításának” is része lesz.

Mi a helyzet a lakótelepekkel?

Akik azt feltételezik, hogy az Önkormányzat az idős, beteg embereket akarja megdolgoztatni, vagy sérteni, megalázni akarja a lakótelepeken élőket, azokkal nem tudok, de nem is kívánok vitatkozni. Azon Béke-tériekkel pedig, akik évtizedek óta rendszeresen gondozzák a lakóépületeikhez nem tartozó, de közvetlen közelében levő zöldterületeket, azokkal nincs vitám. Nekik köszönet jár az eddigi és a jövőbeni munkájukért is.

Viszont a hozzám eljuttatott levél aláíróinak szeretném elmondani:

Nem pénzkérdésről van szó! Városunk költségvetéséből megengedhető lenne, hogy a Zöldfelület Gondozó Kft. elvégezze ezt a munkát.

Nem kellett volna vitát, konfrontálódást vállalni a lakótelepi polgárokkal. Nem kellett volna fűnyíró gépeket vásárolni, melyet az önkormányzat ingyen bocsát a lakosok rendelkezésére. Nem kellett volna megszervezni, hogy a Kft. önköltségi áron végezze el a munkát azon helyeken, ahol a véletlen folytán tényleg csak beteg és idős emberek laknak. Kényelmesebb dolog a konfliktusokat kerülő magatartás!

Miért szavaztam meg jómagam a rendeletet?

Mert azt gondolom, hogy a lakótelepen élő polgárok, ha egy kicsit előre néznek, belátják, annak pozitív hatása lesz! Közösségteremtő- erősítő hatása lesz!

Kérem a levél aláíróit: gondolják át még egyszer a véleményüket!

Lehet, hogy a rendeletet rosszul kommunikáltuk. Igen, talán a meghozatal előtt kellett volna kérni az érintettek véleményét. Nem feltétlen a büntetések lehetőségét kell hangsúlyozni.

Igen, ezek a kritikák jogosak lennének. De Önök nem ezt írták alá! Kérem, gondolják át újra véleményüket!

Ha eljön az idő, amikor a fűnyírás szükségessé válik, én ott leszek, és az önkormányzat által biztosított fűnyíróval elkezdem a „zöldfelület gondozását”. Ha nem lesz a lakosok közt senki, aki átveszi tőlem a munkát, szomorú szívvel, de önálló képviselői előterjesztést fogok benyújtani a legközelebbi testületi ülésre, azzal, hogy tévedtünk, az idő még nem jött el: vonjuk vissza ezt a rendeletünket.

Mint választott képviselőnek ez a dolgom, de titkon remélem, hogy erre az előterjesztésre nem lesz szükség.

Tisztelettel:

 

Dr. Osvai László
képviselő
Fidesz-KDNP